سفارش تبلیغ
صبا ویژن

انجمن علمی کتابداری پیام نور شهرضا


جوان ایرانی
شقایقهای کالپوش
عاشق آسمونی
در انتظار آفتاب
بلوچستان
هم نفس
طراوت باران
دیار من دشتستان- بُنار آبشیرین
.: شهر عشق :.
پیامنمای جامع
$$دوست$$
نمکستان
رازهای موفقیت زندگی
تولید ورمی کمپوست//شرکت نوآوران جوان آوان پارس دزفول
(بنفشه ی صحرا)
عشق
جزتو
جیغ بنفش در ساعت 25
گروه اینترنتی جرقه داتکو
باور من...!!!
غزلیات محسن نصیری(هامون)
آتیه سازان اهواز
رویابین
سایه های خیال
حدیث بلاگ
فرهنگی
ردّ قلم. هر چه اجر است در گمنامی است. شهید آوینی
گرگ و میش
یاور 313
مهندسی متالورژِی
مقاله های تربیتی
بیاببین چیه؟
از یک انسان
جالب انگیزناک
آسمان آبی
فقط من برای تو
هیئت حضرت زهرا(س)شرفویه
تکسوارعشق
جوانان بیجار
صدف جان صدف عزیزم چشم انتظارتم برگرد
جوک و خنده
جوجو
دهاتی
دکتر علی حاجی ستوده
من وتو
کشکول
مهاجرعشق
حاج آقا مسئلةٌ
طیفکان
اسیر عشق...
عاشق تنها....
دنیای بی وفا
مونا کتابدار ایرانی
کهکشان Networkingbest
یوسف
کتابداری واطلاع رسانی(لایبر)
پلنگ صورتی
سیب ترش
کسب در آمد آسان از اینترنت
شعر عمار خدری

 
در طی چند سال گذشته اتفاقات ناخوشایندی در رابطه با حذف کتابداران از پست خود صورت گرفته است همانند حذف پست کتابدار از کتابخانه مدارس و جذب غیر متخصصین در اداره کتابخانه ها. حال که دولت تدبیر و امید منتخب ملت شده است آیا می تواند راهی برای این بداخلاقی های فرهنگی پیدا کند؟ برای این رویکرد شما در نظرات سهیم باشید.  
 
 لیزنا به عنوان رسانه ملی کتابداران با توجه به اینکه دکتر روحانی، بر روی فعالیت انجمن‌های تخصصی و علمی تأکید کرده اند در نظر دارد با همکاری انجمن مطالبات کتابداران را از رئیس جمهور منتخب پی گیری نماید.در همین راستا لیزنا مصاحبه ای را با رئیس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران انجام داده که شرح آن در ادامه آمده است:

 دکتر سعید رضایی شریف آبادی، رئیس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران در گفتگو با خبرنگار لیزنا در خصوص پی گیری مطالبات کتابداران از دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب، گفت: با توجه به اینکه هنوز نهاد ریاست جمهوری به دکتر روحانی تحویل داده نشده، گروه کتابداری هم دراین راستا دست نگه داشته است و از آنجایی که دکتر روحانی بر روی فعالیت انجمن‌های تخصصی و علمی تأکید داشتند در صدد هستیم نامه‌ای برای ارسال به ایشان آماده کنیم.

 وی افزود: ما برای مطالبی که مد نظر داریم در حال نظرخواهی هستیم و متن نهایی آن را منعکس خواهیم کرد، حال انعکاس آن به صورت نامه سرگشاده باشد یا خطاب به شخص رئیس جمهور باشد هنوز مشخص نیست و به جمع‌بندی دقیقی نرسیده‌ایم.

 رضایی تاکید کرد رؤسای مراکز  و سایر افراد که مایل به همکاری و مشارکت در کنار انجمن هستند خود را معرفی و نظرات خود را بیان نمایند.

 رئیس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران در پاسخ به این سوال که مطالبات انجمن و کتابداران از رئیس جمهور جدید چه خواهد بود بیان کرد: محورها هنوز مشخص نشده است اما یکسری مطالب کلی هست که مد نظر داریم، از جمله مسائلی که در ارتباط با پایگاه کتابخانه‌ها و رشد فرهنگ و جایگاه آنها، نقش کتابداران متخصص، فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه، استفاده از کتابداران متخصص در کتابخانه‌های مادر و عمده کشور مانند: کتابخانه ملی، کتابخانه مجلس، کتابخانه‌های دانشگاهی، کتابخانه‌های تخصصی، و نیز کتابخانه مدارس و حذف پست کتابدار مدرسه تأکید خواهیم کرد.

 وی افزود: محورهای دیگری هم در حال بحث و بررسی است و بقیه افراد هم اگر محوری مد نظر دارند می‌توانند مشارکت نمایند.

 رضایی در پاسخ به اینکه درصورت راه‌اندازی انجمن‌های صنفی در دولت جدید آیا انجمن مایل به همکاری با آنها می‌باشد گفت: انجمن‌های صنفی در کنار انجمن‌های علمی هستند. کار انجمن‌های علمی رشد علمی و رصد‌کردن توسعه مسائل علمی است و انجمن‌های صنفی مربوط به حرفه خاصی هستند که مسائل شغلی، حقوقی،... که صنف خاصی دارند را حمایت می‌کنند و درجهت آن تلاش می‌کنند. کتابداران هم به عنوان افرادی که در این مجموعه فعالیت دارند باید به دنبال انجمن صنفی برای خود باشند که در این راستا انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران هم همکاری و مشارکت خواهد داشت


ارسال شده در توسط نسیم احمدی